Schorzenie astygmatyzmu związane jest z zaburzeniem symetrii obrotowej oka. Obraz zakrzywia się w jednym kierunku, utrudniając prawidłowe widzenie. Specjaliści do spraw walki z tego typu wadami wzroku zalecają korekcję za pomocą soczewek torycznych. To specjalny typ szkła, które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji i unikalnych systemów zawartych w takich małych elementach jak soczewki kontaktowe, skutecznie korygują astygmatyzm oraz stają się równie użyteczne w walce z krótko lub dalekowzrocznością.
Kolejną ważną funkcjonalnością, jaką muszą odznaczać się soczewki kontaktowe dla astygmatyków, jest system stabilizacji szkła na oku. Aby korekcja przebiegała poprawnie, soczewki nie mogą się poruszać, przekręcać itp. Wszystkie produkowane obecnie szkła cylindryczne, (bo tak też przyjęło się je nazywać) posiadają nowatorskie systemy stabilizacji oraz zostały wyprodukowane ze specjalnego przepuszczalnego materiału, dzięki czemu oko może oddychać i jest cały czas nawilżone. Dodatkowo soczewki toryczne są bardzo miękkie i elastyczne, dzięki czemu ich zakładanie i ściąganie staje się dużo łatwiejsze, a kiedy użytkownicy mają je już na oczach, to po kilku chwilach zapominają o tym fakcie.
Stworzone specjalnie dla astygmatyków soczewki kontaktowe toryczne są doskonałym rozwiązaniem nawet dla osób, które zmagają się z bardzo głęboką wadą. Duże moce cylindra pozwalają na dobre widzenie i zapewniają skuteczną i bezpieczną walkę ze schorzeniem, które dotyka bardzo dużą część populacji ludzkiej.
Astygmatyzm może być korygowany za pomocą soczewek torycznych, które nosi się w trybie dziennym i wymienia, co dwa tygodnie. Istnieją także soczewki cylindryczne miesięczne. Równie popularne są soczewki jednodniowe, które zakłada się rano i wyrzuca do kosza po ściągnięciu wieczorem. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga ono pielęgnacji i używania płynów dezynfekujących. Wybór wariantu zależy właściwie tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika – polecamy:acuvue.pl

Odpowiedz

Możesz użyć tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>